Kiedy najlepiej kupować samochody używane? Czy pora roku wpływa na cenę auta?

Czy pora roku ma znaczenie w przypadku zakupu samochodu? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i zależy od kilku czynników. W przypadku samochodów z salonu najlepiej  po prostu znaleźć dealera, który będzie oferował najniższą cenę za interesujący Cię model. W poniższym artykule postaramy się natomiast objaśnić Ci, kiedy samochody używane są najtańsze, a także w jakim momencie najlepiej pomyśleć o zakupie.

Najważniejsze, żebyś na samym początku zastanowił się, jaki samochód Cię interesuje. Wybierz konkretną markę i model, a także wyposażenie pojazdu. Ważny jest także rodzaj silnika. Jeżeli zależy Ci na konkretnej kolorystyce – to również warto określić na samym początku. Dużo łatwiej będzie Ci szukać ofert, jeśli wiesz bardzo dokładnie, czego potrzebujesz.

Kiedy najlepiej kupić samochód używany?

Jeżeli interesuje Cię zakup pojazdu z rynku wtórnego, kwestia pogody związana z porą roku zaczyna mieć znaczenie. Wyobraź sobie, że w mroźny i deszczowy dzień zjawiasz się na giełdzie motoryzacyjnej i dostrzegasz samochód, który interesował Cię od dłuższego czasu. Brzydka pogoda zniechęca wielu kupujących, więc sprzedawca również jest wtedy bardziej skory do negocjacji. W związku z tym warto wykorzystywać mało sprzyjające warunki odstraszające większość klientów, by znaleźć dla siebie najlepszą ofertę.

W przypadku samochodów używanych pora roku nie ma większego znaczenia – sprzedający pozbywają się pojazdów po prostu wtedy, kiedy zachodzi taka konieczność. Jeżeli jednak interesuje Cię nowy samochód z salonu, wtedy w grę zaczynają wchodzić różnego rodzaju promocje. Bardzo często można spotkać się z wyprzedażami pojazdów z poprzedniego rocznika i to jest najlepszy moment, by uzyskać najbardziej atrakcyjną cenę za nowy samochód. Dobrym czasem, by dokonać zakupu auta, jest również końcówka każdego okresu rozliczeniowego. Koniec miesiąca, roku – wtedy sprzedawcom najbardziej zależy na poprawie wyników sprzedaży, co dla Ciebie może wiązać się z atrakcyjnymi warunkami oraz dodatkowymi zniżkami.

Jeżeli stoisz przed decyzją kupna nowego samochodu to naprawdę warto poczekać na najlepszy do tego moment. Dzięki temu możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy i środki wykorzystać na przykład na dodatkowe doposażenie auta. Rynek samochodów używanych jest dużo bardziej nieprzewidywalny.

Kiedy samochody używane są najtańsze?

Być może masz już swój wymarzony model i teraz czekasz na idealną okazję, żeby go kupić. Właściwie najlepszym momentem na zakup auta używanego będzie mroźna zima, kiedy pogoda nie zachęca do przebywania na zewnątrz, a także wyciąga na światło dzienne wszelkie niedoskonałości samochodu i usterki, które dają o sobie znać w trudnych warunkach. Okres tuż przed Wigilią jest świetnym czasem na zakup samochodu z drugiej ręki ze względu na to, że sprzedający mogą chcieć pozbyć się pojazdu jeszcze przed świątecznymi wydatkami. To z kolei może bezpośrednio wpłynąć na atrakcyjne warunki kupna.

Dobrym momentem będzie również sam początek nowego roku, a konkretnie styczeń. Zakupy dokonane w tym miesiącu mają tą przewagę, że właściwie kupujesz już pojazd starszy o rok. Z kolei w przypadku aut zazwyczaj im starszy samochód – tym niższa cena. Pamiętaj jednak, że kiepskie warunki pogodowe mogą uniemożliwić Ci szczegółowe sprawdzenie pojazdu przed zakupem, więc w razie możliwości postaraj się podjechać na stację diagnostyczną i dokładnie zbadać auto.

Być może nie zdecydujesz się na kupno nowego samochodu, dopóki nie pozbędziesz się poprzedniego? W takim wypadku warto zwrócić się do profesjonalnego skupu aut, takiego jak nasz – Autoskup.warszawa.pl Dzięki skorzystaniu z usług takiej firmy możesz liczyć na szybkie uzyskanie środków, które będziesz mógł przeznaczyć na zakup wymarzonego modelu samochodu. Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi już wiesz, kiedy najlepiej kupić samochód używany i dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze lub uda Ci się znaleźć wymarzony model w kwocie odpowiadającej Twojemu budżetowi.

Najnowsze wpisy