Jak sprzedać auto po stłuczce?

Stłuczki i inne kosmetyczne uszkodzenia samochodów są zjawiskiem bardzo częstym wśród kierowców, ponieważ czasami nie da się uniknąć. Dla wielu kierowców to stresujące zdarzenie. Często po takiej sytuacji właściciel decyduje się na sprzedaż uszkodzonego pojazdu i kupno nowego. W takim przypadku zbycie samochodu może być jednak utrudnione, dlatego warto wiedzieć, gdzie oraz jak sprzedać auto po szkodzie parkingowej lub drobnej usterce. Zapraszamy do lektury niniejszego wpisu!

Jak sprzedać uszkodzone auto? Pamiętaj o odpowiedniej kalkulacji!

Polskie prawo dopuszcza możliwość sprzedaży każdego pojazdu, niezależnie od jego kondycji. Można więc sprzedać zarówno model zupełnie nienadający się do jazdy, jak i możliwy do naprawy przy większej ilości pracy. Wielu kierowców decyduje się na sprzedaż z wielu powodów. Po pierwsze nie będą musieli dalej opłacać składek na ubezpieczenie OC, ponadto mogą zarobić, oczywiście niewiele, i pieniądze przeznaczyć na zasilenie budżetu planowanego na zakup nowego auta. Trzeba zawsze pamiętać o tym, żeby poprawnie sporządzić umowę kupna-sprzedaży.

Bardzo istotne jest obliczenie, ile faktycznie może być wart samochód po szkodzie parkingowej. Można w tym celu poprosić rzeczoznawcę, ewentualnie zaprzyjaźnionego mechanika, o ile ma dostateczną wiedzę. W takiej sytuacji trzeba sprawdzić, czy sprzedaż faktycznie jest opłacalna, jak bardzo szkoda zniszczyła samochód, ponieważ może się okazać, że zysk będzie niewiele wyższy od złomowania. Niestety nadal spotyka się sytuacje, w których nabywca specjalnie nie dokonuje przerejestrowania. Dlatego wspomnieliśmy wcześniej o poprawnym sporządzeniu umowy kupna-sprzedaży, która może być istotnym dowodem w przypadku ewentualnych problemów.

Gdzie sprzedać auto po kolizji?

Zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest sprzedaż w legalnym skupie samochodów. Wiele firm oferuje tego rodzaju usługi. W tym przypadku można mieć pewność otrzymania dobrej stawki, ale przede wszystkim wszelkiej dokumentacji potwierdzającej przekazanie pojazdu, która stanie się też podkładką do rozwiązania polisy OC. Kolejnym atutem jest fakt, że Twój pojazd zostanie później sprzedany legalnie innemu nabywcy. Warto dodać, że sprzedaż na własną rękę może dłużyć się miesiącami, zanim znajdzie się nabywcę, natomiast skup pozwoli znacznie przyspieszyć ten proces.

Oczywiście, można także próbować samodzielnie sprzedać auto na części, jednak jest to zajęcie wymagające wiedzy w zakresie motoryzacji, żeby nie tylko wymontować i wycenić komponenty, ale też przez przypadek nie przekazywać później uszkodzonych podzespołów.

Jak poznać auto po stłuczce kosmetycznej?

A może chcesz kupić samochód i potrzebujesz wiedzieć, jak poznać auto po stłuczce, żeby nie narazić się na poważne problemy? W niektórych sytuacjach nieuczciwi kierowcy z pomocą blacharza ukrywają widoczne skazy na karoserii, dlatego warto zaopatrzyć się w miernik lakieru. Należy porównywać wyniki po obu stronach auta, dlatego jeśli na przykład po lewej stronie grubość lakieru na zderzaku wynosi 100 mikronów, a po prawej 200, to najpewniej był powtórnie lakierowany, a jeśli wynik oscyluje w okolicach 300 mikronów, to pod powierzchnią lakieru zapewne znajduje się szpachla ukrywająca nieraz poważne defekty. Te nie tylko znacznie obniżają faktyczną wartość pojazdu, ale stanowią także zagrożenie, jeśli auto będzie uczestniczyło w ruchu drogowym.

Jak sprzedać auto po szkodzie parkingowej lub kosmetycznej stłuczce? Wybierz skup samochodów

Skup samochodów używanych jest miejscem, w którym można liczyć na dobre warunki transakcji oraz jej legalność. Prowadzimy skup pojazdów z Warszawy oraz okolic, zajmujemy się nie tylko samym kupowaniem takich pojazdów, ponieważ dodatkowo możemy Ci pomóc w zakresie uzyskania rzetelnej wyceny danego egzemplarza. Pracujemy szybko i każdego klienta traktujemy indywidualnie. Chętnie doradzimy w wyborze możliwie najlepszego sposobu zbycia pojazdu. Zapraszamy do kontaktu i współpracy.

Najnowsze wpisy