Jak zrobić zdjęcia samochodu na sprzedaż?

Chęć sprawnego sprzedania samochodu wiąże się z ogromną liczbą zadań do zrealizowania. Należy zająć się między innymi wyjęciem wszystkich swoich rzeczy ze środka, wyczyszczeniem wnętrza oraz nadwozia auta, napisaniem ogłoszenia oraz odbieraniem i spotykaniem się z potencjalnymi kupującymi.

Co istotne, zainteresowanie oferowanym pojazdem będzie zależne od naszego zaangażowania. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na staranne przygotowanie ogłoszenia, a przede wszystkim na zrobienie estetycznych zdjęć auta. Dlaczego to jest takie ważne? Jak zrobić zdjęcia samochodu na sprzedaż w taki sposób, aby zachęcały do bliższego zapoznania się z wystawioną ofertą?

Dlaczego powinno się zadbać o dobre zdjęcia samochodu na sprzedaż?

Nie od dziś wiadomo, że zdecydowana większość ludzi kupuje oczami. To ten zmysł dostarcza nam bowiem najwięcej informacji na temat danego produktu, decyduje o tym, czy oferta nas zainteresuje, czy też odrzucimy ją jak setki innych. Podobnie dzieje się w przypadku samochodu. W końcu pojazdy również odznaczają się odmienną estetyką. To powoduje, że różni ludzie decydują się na zupełnie inne marki oraz modele samochodów.

Przy chęci szybkiej sprzedaży auta zdecydowanie warto wykorzystać ten fakt poprzez zrobienie dobrej jakości zdjęć samochodowi. Dzięki efektywnemu wyeksponowaniu wszystkich jego estetycznych atutów z pewnością bardzo szybko znajdziesz nowego właściciela dla swojego dotychczasowego pojazdu!

Jak przygotować się do robienia zdjęć samochodu na sprzedaż?

Zanim przystąpisz do fotografowania samochodu, zadbaj o jego estetykę. Umyj go dokładnie, oczyść poszczególne elementy, jak lusterka, felgi czy światła. Dobrym pomysłem jest udanie się do warsztatu zajmującego się car detailingiem i wypolerowanie lakieru oraz nawoskowanie go. Dzięki temu karoseria będzie efektownie odbijać promienie słońca.

Do zrobienia dobrych zdjęć warto wyposażyć się również w statyw do aparatu lub smartfona. Dzięki temu niedrogiemu akcesorium wyeliminujesz ryzyko, że zdjęcia będą nieostre, bo poruszyłeś się lub drżą Ci dłonie. To też świetny sposób na prostą zmianę perspektywy, o czym przeczytasz w jednym z poniższych akapitów.

Jak zrobić dobre zdjęcia samochodu na sprzedaż? Otoczenie

Gdy przygotowujesz się do zrobienia zdjęć samochodowi, warto najpierw zwrócić uwagę na otoczenie. Nieestetyczne, brudne czy zatłoczone tło negatywnie wpłynie na odbiór Twojego ogłoszenia. Dlaczego tak się dzieje? Walające się śmieci czy stare, zaniedbanie budynki obniżą wartość oferowanego auta w oczach potencjalnego kupca. Natomiast ludzie, zwierzęta czy inne pojazdy będą odwracać uwagę od najważniejszego elementu na zdjęciu – Twojego samochodu.

Aby zdjęcia wyszły estetyczne oraz harmonijne, wybierz maksymalnie neutralne tło. Zwróć też uwagę na jego uporządkowanie, spójność wszystkich elementów w kadrze. Wśród miejsc, które doskonale sprawdzą się na taką sesję to między innymi pusty parking, tor (jeśli znajduje się w pobliżu), uliczka z estetycznymi zabudowaniami, las, a nawet Twoje podwórko! W ostatnim przypadku możesz ustawić auto na przykład na tle drzew lub przy ścianie budynku, jeśli jest jednolita.

Jak zrobić ładne zdjęcia samochodu na sprzedaż? Światło

Światło to najbardziej decydujący element na zdjęciu. To od niego zależy, czy fotografie pokażą to, co chcesz zaprezentować potencjalnym kupującym. Co więcej, decyduje, czy zdjęcia zachęcą do bliższego zapoznania się z przedmiotem ogłoszenia, nie wywołają żadnej głębszej reakcji, czy wręcz odrzucą osobę przeglądającą oferty.

Bardzo ważny jest fakt, że samochody najlepiej prezentują się w miękkim świetle. Z tego względu warto wybierać albo wczesne godziny poranne, mniej więcej między 7 a 9, albo popołudniowe, tuż przed rozpoczęciem zachodu słońca. Jednak jeśli zależy Ci na mocniejszym artystycznym wydźwięku, możesz poczekać, aż niebo będzie nieco bardziej pomarańczowe, a świecąca kula zdąży się trochę schować za horyzontem.

Jak zrobić zdjęcia samochodu na sprzedaż, żeby wyszły zachęcająco? Perspektywa

Gdy zaczniesz przeglądać oferty udostępnione na różnorodnych serwisach ogłoszeniowych, zapewne zauważysz, że zdecydowana większość samochodów fotografowana jest w jeden konkretny sposób – na wysokości oczu osoby robiącej zdjęcia. To najbardziej naturalna, a zarazem najprostsza do wykorzystania perspektywa. Jednak przez to sporo sprzedawców decyduje się właśnie na nią, samochody przedstawiane w ten sposób niczym się nie wyróżniają, nie interesują potencjalnych kupujących. A to sprawia, że takie ogłoszenia są po prostu często pomijane.

Aby samochód przyciągnął wzrok jeszcze zanim dana osoba zapozna się z jego detalami, warto nieco zmienić perspektywę. Możesz spróbować się trochę oddalić od auta, klęknąć, a nawet położyć, by ukazać inne obszary nadwozia. Ustaw pojazd delikatnie skręcony w jedną stronę, koła obróć nieco w tym samym kierunku, obniż się na nogach i zrób zdjęcie. To niewielka zmiana, ale znacząco wpłynie na odbiór Twojego samochodu.

Czy za każdym razem, gdy chcesz sprzedać samochód, musisz zadbać o estetyczne zdjęcia?

Wiele osób zastanawia się, czy w przypadku chęci zrealizowania sprzedaży auta za każdym razem musi zadbać o wszystkie powyższe aspekty, a na końcu jeszcze zrobić zdjęcia przedmiotowi transakcji. Jak się okazuje, nie zawsze zachodzi taka konieczność. Niekiedy zdarza się, że właściciel samochodu decyduje się go sprzedać nie osobie prywatnej, a firmie, na przykład auto skupowi.

Gdy to auto skup ma zamiar nabyć od nas samochód, nie musimy robić mu zdjęć. Dzieje się tak, ponieważ pracownikowi nie są potrzebne fotografie. Sam przyjeżdża w umówione miejsce i dokonuje dokładnych oględzin pojazdu. Na podstawie oceny fachowym okiem decyduje, czy umowa z dotychczasowym właścicielem zostanie podpisana.

Szukasz profesjonalnego auto skupu, który odkupi od Ciebie samochód? Postaw na Autoskup Warszawa! Nasi specjaliści dostosowują czas i porę spotkania do Twoich potrzeb, dokonują skrupulatnych oględzin pojazdu, a na ich podstawie przygotowują rzetelną wycenę. Co więcej, po podpisaniu umowy dostaniesz gotówkę do ręki.

Najnowsze wpisy