Samochody poleasingowe – gdzie kupić?

Samochody poleasingowe to ciekawa propozycja, która w ostatnim czasie zyskuje na popularności wśród osób, które rozważają zakup auta – nadal są stosunkowo nowymi pojazdami, jednak ich cena jest znacznie niższa od tej, w jakiej dostępne są modele pochodzące prosto z salonu. Nie można się więc dziwić temu, że coraz więcej kupujących wybiera tę opcję. Gdzie szukać dobrych samochodów poleasingowych w Warszawie?

Dlaczego warto wybierać samochody poleasingowe? Warszawa

Samochody poleasingowe to najczęściej pojazdy, które były używane przez firmę przez okres 3-5 lat. Dlatego w znacznej większości przypadków są w świetnym stanie. Przedsiębiorstwa biorą auta w leasing po to, żeby stworzyć dodatkowe koszty prowadzenia działalności i jednocześnie nie zmniejszać swojej zdolności kredytowej, natomiast po okresie leasingu, firma może wykupić auto na zasadach ustalonych z leasingodawcą. Samochód po tym czasie może znaleźć się na rynku wtórnym, a więc nie musi trafiać w ręce innych przedsiębiorstw.

Po kilku latach od zakupu nowego pojazdu jego wartość znacznie spada, co zazwyczaj nie ma jednak przełożenia na  jego stan techniczny czy zastosowane w nim technologie, które najpewniej nadal są bardzo nowoczesne. Ponadto auta te są najczęściej serwisowane w ASO, dlatego historia ich napraw jest rzetelnie udokumentowana. W wielu sytuacjach można także liczyć na niższą cenę niż ta, którą za ten sam model chciałby uzyskać sprzedawca prywatny. Kolejną zaletą jest fakt, że samochody leasingowane krótko nadal mogą być objęte gwarancją producenta.

Jako ciekawostkę można dodać, że bardzo duża część samochodów leasingowanych jest pokrywana folią z nadrukami reklamowymi, która zostaje usunięta tuż przed wystawieniem auta na sprzedaż. Dlaczego to istotne? Wspomniana folia stanowi dodatkową barierę ochronną dla lakieru. Auta firmowe pełnią często funkcje reprezentacyjne, dlatego są zadbane i pod względem wizualnym nie można nic im zarzucić.

Jakie ryzyko niesie ze sobą zakup samochodów używanych poleasingowych? Warszawa

Istnieje kilka zagrożeń związanych z zakupem samochodu poleasingowego. Po pierwsze może się zdarzyć, że osobami użytkującymi dany pojazd byli przedstawiciele handlowi, którzy każdego dnia pokonywali dalekie odległości – jednak z licznymi przerwami. W takiej sytuacji silnik może być mocno wyeksploatowany. Kolejnym ryzykiem jest niewłaściwe używanie pojazdu przez osobę, która nie oszczędzała go, mając świadomość, że zostanie wymieniony po kilku latach. Efektem takiego działania może być między innymi zużyte zawieszenie, turbosprężarka, silnik i inne elementy, jak koło zamachowe czy filtry. Przedsiębiorstwa często chcą zminimalizować koszty eksploatacyjne, dlatego mogą nie dbać o odpowiednią zawartość różnego rodzaju płynów (np. oleju silnikowego).

Samochody poleasingowe – gdzie kupić?

Po zakończeniu leasingu firma może wykupić samochód lub przechodzi on w ręce leasingodawcy, czyli na przykład salonu samochodowego bądź zewnętrznego przedsiębiorstwa. Jeśli natomiast auto zostanie wykupione przez leasingobiorcę, może on samodzielnie zająć się jego zbyciem albo sprzedać np. do komisu.

Najmniej bezpiecznym rozwiązaniem jest kupno auta bezpośrednio od przedsiębiorcy, ponieważ w takiej sytuacji może on ukrywać pewne wady pojazdu dla osiągnięcia wyższej ceny transakcji. Poza tym nie ma obowiązku sprawdzenia samochodu przed jego zbyciem. Mając na uwadze powyższe, znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup samochodu poleasingowego np. u dealera w salonie, ponieważ tego rodzaju podmiot musi sprawdzić, czy pojazd na pewno jest sprawny. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku różnego rodzaju komisów i innych przedsiębiorstw zajmujących się dystrybucją aut poleasingowych i używanych.

Samochody używane poleasingowe w Warszawie – zapraszamy do naszego komisu!

Jeśli szukasz samochodu poleasingowego w Warszawie, chętnie pomożemy Ci przy wyborze odpowiedniego modelu. Sprzedajemy głównie kilkuletnie auta, które przed wystawieniem na sprzedaż dokładnie sprawdzamy pod kątem technicznym, dlatego współpracując z nami nie musisz się obawiać ukrytych usterek, które zaowocują potencjalnymi drogimi naprawami.

Najnowsze wpisy